Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Bilance za rok 2023

• Začali jsme vyučovat novou informatiku  zaměřenou na oblasti informačního vzdělávání, základy programování a robotiku. Škola nakoupila robotické stavebnice VEX 123 a VEX GO.
  • Vycházející žáci se účastnili akcí  Wichterleho gymnázia, jednalo se o sdílené laboratoře, kde si žáci mohli vyzkoušet fyzikální a chemické pokusy.
  • Ze sportovních aktivit jsme opět absolvovali plavání, lyžování, bruslení. Nevynechali jsme ani obvodní kola soutěží v basketbalu, florbalu a minifotbalu.
  • Kromě návštěv knihovnických lekcí v nedaleké knihovně na Vietnamské využíváme skvěle vybavenou školní knihovnu k výuce i podpoře čtení formou výpůjček.
  • Nezapomínáme na environmentální výchovu, letos jsme v této oblasti zaznamenali mimořádný úspěch – naši páťáci vyhráli soutěž Hledej pramen vody.
  • Připomínali jsme si tradice roku  – slavili jsme Velikonoce výtvarnými dílnami, Mikuláše nadílkou a  jedna z posledních akcí – vánoční jarmark – se znovu stala místem setkání rodičů, dětí, žáků, bývalých žáků, přátel, známých.
  • Navštívili jsme večerní představení v divadle Mír.
  • V Montessori výuce jsme pokročili k trojročí v nově vybavených prostorách pavilonu C.

Co nás čeká v roce 2024

Budeme rádi, když se nám podaří u žáků probudit zájem o učení,  všeobecné znalosti a rozhled.

Přejeme Vám veselé Vánoce a šťastný nový rok.