Hezké prázdniny

Ve školním roce 2023/2024 jsme navázali na úspěšné akce. Pokračovali jsme s doučováním, vedle tradiční nabídky volnočasových aktivit (keramika, malý kuchtík…) jsme nově otevřeli kroužek robotiky. Fungoval také divadelní klub při ZŠ Ukrajinská, navštívili jsme dvě večerní představení Shakespearových her.

Díky zapojení do projektu jsme získali prostředky na realizaci snídaňových klubů, což se u dětí setkalo s příznivým ohlasem. V rámci tohoto projektu jsme také uspořádali pobyt žáků v přírodě se zážitkovým programem pro sedm tříd. Díky finanční podpoře byla cena pro rodiče velice příznivá.

Pro žáky II. stupně byly naplánovány poznávací exkurze – do Vídně, na výstavu Space Mission a MegaBrouci v Brně aj. Šesťáci se několikrát zúčastnili jednodenních adaptačních kurzů, nejen sedmáci v zimním období absolvovali lyžařský výcvik.

Pátá třída (stejně jako loni) vyhrála ekologickou soutěž Hledej pramen vody, což je pro naši školu velkým úspěchem. Výhru oslavili výletem z Pusteven na Radhošť a zakončili ho návštěvou Valašské pevnosti.

Nadační fond při ZŠ Ukrajinská ve spolupráci s učiteli připravil pro žáky naší školy Den dětí. Oslavu tohoto svátku vždy spojujeme s předáváním ocenění Hvězdička. Letošní program byl mimořádně úspěšný zásluhou žáků devátých tříd, kteří si mj. připravili krátký film o jednom dni školáka na naší škole.

Záslužnou práci odvedl i žákovský parlament – pozitivního ohlasu se dočkal jak barevný týden, tak den bez batohů.

Jak vyplynulo z dotazníkového šetření, většina rodičů hodnotí kladně zejména dobré vztahy s vyučujícími. Vysoké procento odpovědí rozhodně ano získala odpověď na otázku, zda jsou rodiče rádi, že jejich dítě navštěvuje naši školu. Naopak nejvíce ne bylo u otázky, zda se rodiče rádi zapojují do akcí školy. U žáků oceňujeme, že rozumí tomu, jak se mají ve škole chovat. Vadí jim, že nemohou pracovat svým tempem. Určitě zapracujeme na tom, abychom rodiče více vtáhli do dění školy, i na dalších podnětech, které z dotazníku vyplynuly.

Přejeme všem dětem hezké a bezpečně prožité prázdniny a těšíme se na setkání v září.