Přání 2023

ZŠ Ukrajinská Vám přeje klidný a spokojený rok 2023.

Bilance za rok 2022

• Rok 2022 byl ve znamení návratu k normální výuce.
  • Zakoupili jsme nové digitální vybavení určené k výuce nové informatiky se zaměřením na programování. Jedná se o sady robotů a robotických stavebnic.
  • Na II. stupni probíhá výuka s rodilým mluvčím, strávili jsme projektový den mimo školu na výstavě Tutanchamón v Brně.
  • Ve velké míře využíváme doučování v malých skupinkách k vyrovnání znalostí učiva po covidovém výpadku.
  • Výuka probíhá také netradiční formou pomocí projektového vyučování s různým zaměřením.
  • Navštěvovali jsem soutěže a akce zaměřené na volbu povolání jako Řemeslo má zlaté dno, Den řemesel, Tvoje škola je hned za rohem.
  • Po pauze opět proběhl Den dětí s množstvím soutěží včetně oblíbeného vodního fotbalu.
  • Jezdíme na lyžák, chodíme do Fajneho, výlety trávíme na raftech. Doufáme, že se tato fyzická příprava projevila ve výsledcích testování tělesné zdatnosti.
  • Jedna z posledních akcí – vánoční jarmark – se znovu stala místem setkání rodičů, dětí, žáků, bývalých žáků, přátel, známých.

Co nás čeká v roce 2023

Budeme rádi, když se nám podaří u žáků probudit zájem o učení,  všeobecné znalosti a rozhled.