Projekty ze SMO 2013

Ostrava_lg

Ostrava fandí florbalu

Statutární město Ostrava bylo ve dnech  11.-15.12.2013 hostitelem Mistrovství světa  ve florbale žen 2013.

Naše škola se u této příležitosti zapojila do soutěžního projektu “Ostrava fandí florbalu“ ve všech vyhlášených disciplínách:

1.      Výroba maskota MS 2013 (trojrozměrný model)

2.      Velkoplošný výkres

3.      Florbalový turnaj školních družstev

4.      Kotel fanoušků

DSC03614

Kořeny, tradice, svátky a moderní svět – při realizaci  tohoto projektu se zaměříme na vytváření výukových a volnočasových aktivit spojených s proměnami času.

• Den památky obětí holocaustu – žáci 9. tříd se prostřednictvím projektového vyučování seznámili s jednou z nejvýznamnějsích událostí 20. století – holocaustem.

Dotace 30 000 Kč.

DSC02211

Čtenářský a rukodělné kroužky – cílem projektu je vytvoření podmínek podporujících rozvoj individuálních schopností žáků v oblasti čtenářské gramotnosti.  Dalším cílem je navázat na všechny volnočasové aktivity ve škole a nadále v nich pokračovat.  Dotace 40 000 Kč.

DSC02031

Provoz multifunkčního hřiště na ZŠ Ukrajinská 1533 na rok 2013 – cílem je umožnit využití multifunkčního sportovního areálu široké veřejnosti v odpoledních hodinách, víkendech a školních prázdninách.  Dotace 55 000 Kč.

Systematická prevence rizikových forem chování v 5. A na ZŠ Ukrajinská – cílem projektu jsou preventivní aktivity k co nejvyšší míře eliminace rizikových projevů chování a vytvoření pozitivního sociálního klimatu třídy. Dotace 35 000 Kč.

IMG_6871