ŠD akce – školní rok 2009/2010

Malování na chodník bylo jednou z posledních letošních akcí. A takto naše výtvory postupně vznikaly

[nggallery id=258]

Pusíkovy palačinky – čtrnáct dní před koncem školního roku připravily  paní vychovatelky palačinky, děti si je zdobily  a moc si na nich pochutnaly

[nggallery id=256]

Do soutěžení v rámci Školní olympiády se trochu jinou formou zapojily i děti ze školní družiny

[nggallery id=254]

21. 5. 2010 proběhla další pravidelná sportovní akce (vzhledem k nepříznivému počasí v opět v tělocvičně)

[nggallery id=245]

14.5.2010 jsme si zatančili a zasoutěžili na kloboukové diskotéce

[nggallery id=243]

6. 5. 2010 jsme si pochutnali na nepečených sladkostech, které jsme si sami připravili

[nggallery id=240]

„Stůj!Pozor!Volno!“ – 30. 4. 2010 proběhla soutěž  s dopravní tématikou

[nggallery id=236]

Cvičíme s Katkou – 22.4.2010 opět jsme si zacvičili na gumových míčích

[nggallery id=235]

PEXESO, 15. 4. 2010 – děti ze školní družiny si vyrobily pexeso s námětem „Zvířata v ZOO“.

[nggallery id=234]

Přírodovědná soutěž – v pátek 9. 4. 2010  jsme soutěžili, tentokrát na přírodovědné téma

[nggallery id=231]

Vážení rodiče, s hezkým počasím začínáme chodit denně v době od 14 do 15 hod. ven. Protože je to jen jedna hodina z celého dne a dětí chodí na nově zrekonstruované hřiště rády, velice Vás prosíme, abyste tento čas respektovali tak, abychom mohli již ve 14 hod. opustit budovu školní družiny. V případě, že dítě potřebujete výjimečně v této době vyzvednout, napište vzkaz do notýsku, příp. volejte a dítě si na hřiště vezme všechny své věci. Děkujeme za pochopení

Velikonoční výstava – výroba velikonočních dekorací vyvrcholila  velkou velikonoční vernisáží

[nggallery id=227]

Zdobení perníčků – další přípravou na Velikonoce bylo zdobení perníčků

[nggallery id=225]

Velikonoční zajíčci – v přípravě na Velikonoce proběhla celodružinová soutěž v malování zajíčků s vajíčky. Naše výtvory ozdobily celou chodbu.

[nggallery id=223]

Rexeso – vědomostně úkolová soutěž Rexeso  patří k našim pravidelným oblíbeným činnostem

[nggallery id=221]

Aktivita pro všechny – v pátek 5. 3. 2010  děti všech věkových kategorií vytvořily společná družstva s dospělými  a  vzájemně si zasoutěžili  ve sportovních hrách.

[nggallery id=219]

Abeceda slušného chování a stolování  – vyzkoušeli jsme si v praxi,  jak se máme správně chovat v různých životních situacích

[nggallery id=217]

Karaoke – ve čtvrtek 4. 2. 2010 úspěšně proběhlo společné zpívání dětí, které aktivně zapojily své  hlasivky a na hudební základ si vyzkoušely zpěv mnoha známých písniček

[nggallery id=213]

22. 1. 2010 – maškarní karneval ve školní družině – za mimořádně velkého zájmu dětí proběhl v pátek ve školní družině maškarní karneval.  V průvodu masek jste mohli zahlédnout princezny, víly, vodníky, kovboje, piráty, zpěváky, zvířátka  a spoustu dalších masek.  Děti tancovaly, soutěžily, ochutnávaly dobroty v bufetu a hlavně se v maškarním reji výborně bavily.  Závěr patřil tombole, ze které si každý odnesl pěkný dárek. Děkujeme dětem za skvělý přístup a jejich rodičům za důkladnou přípravu masek, podporu celé akce a dárky do tomboly, bufetu.

[nggallery id=211]

Pohádkový kolotoč – 14. 1. 2010

[nggallery id=210]

Máme rádi sport – 8.1.2010

[nggallery id=208]

Vánoční besídka – 18. 12. 2009 se děti ze všech oddělení sešly k vánočnímu posezení. Aby  dostaly v družině dárek, kreslily si  v průběhu celého týdne na papírový ubrus obrázek.  Na besídce se promítalo, četlo, zpívaly se koledy,  došlo i na tradiční vánoční zvyky – pouštění lodiček, krájení jablka, prskavky. Děti hodovaly u cukroví, které jim nabalily maminky a k tomu dostaly horkou čokoládu. Na závěr si  pohrály s novými hračkami, které našly pod stromečkem.

[nggallery id=200]

Vánoční  soutěž pro děti 1. tříd – 17. 12. 2009

[nggallery id=198]

Vánoční pečení – 10. 12. 2009 jsme si sami upekli ořechové rohlíčky

[nggallery id=189]

Kalendáře – ve čtvrtek 26. 11. 2009 byla pro děti ve školní družině připravena výroba kalendářů na příští  rok. Děti stříhaly, lepily, skládaly, malovaly a zhotovené kalendáře si odnesly domů.

[nggallery id=179]

Můj zvířecí kamarád – v průběhu listopadu probíhala ve ŠD fotografická soutěž „Můj zvířecí kamarád“. Z 25 vystavených fotek domácích mazlíčků pak děti tajným hlasováním vybraly 5 nejzajímavějších.

1. místo: pes Deny (Kristýna Střížová)
  2. místo: had Jindřich (Martin Blaštík)
  3. místo: kočka Rozárka (Klára Mertová)
  4. místo: morčata Fifinka a Bublina (Tereza Fuková)
  5. místo: želva Pepča (Petr Bystroň)

[nggallery id=178]

Přírodovědná soutěž Modrá planeta – proběhla  v pátek 20. 11. 2009 pro žáky 2.-5. tříd ze všech oddělení školní družiny.

[nggallery id=175]

Čokoládové košíčky – ve čtvrtek 19. 11. 2009 jsme   si připravili ve školní kuchyňce malé čokoládky  a výborně jsme si na nich pochutnali.

[nggallery id=174]

Mozaika – ve čtvrtek 22. 10. 2009 proběhlo ve školní družině velké skládání mozaiky. Děti si z kachlí sestavily vlastní námět a barevnou kombinaci. Hotové výrobky si odnesly domů.

[nggallery id=151]

Cvičíme s Katkou – 20. 10. 2009 jsme si protáhli tělo a posílili svaly při cvičení na gymnastických míčích

[nggallery id=150]

Sportovní pětiboj –  9. 10. 2009 jsme si zasportovali na novém školním hřišti.  Soutěžilo se v pěti  disciplínách – skok do dálky, skákání přes švihadlo, štafetový běh, chůze na chůdách, softbalový odpal . Každý účastník dostal diplom a malý dárek.

[nggallery id=146]

Chránit  a pomáhat – 22. 9. 2009 jsme besedovali se strážníky MP o chování v silničním provozu a za mimořádných událostí. Dozvěděli jsme se zajímavosti z  práce strážníků  a   prohlédli jsme si pouta, obušky a jiné vybavení.

[nggallery id=143]

17. 9. 2009 si děti při celodružinové akci vyrobily ozdobné skleničky. Podle své fantazie si každý vytvořil vlastní motiv a vzhled skleničky. Na konci si děti odnesly domů nejen svůj výrobek, ale také malou odměnu.

[nggallery id=142]