ŠD akce – školní rok 2013/2014

Malování v přírodě

[nggallery id=705]

Vidíme hmatem a čichem – Děti si na školním hřišti vyzkoušely v družstvech své smyslové vnímání.

Origami

Den dětí v DDM na Polské ulici

Zvládneme to pohybem – Sportovní akce zaměřená na týmovou spolupráci proběhla dne 15. 5. 2014.

Máme rádi maminky – Výtvarná dílna byla věnována výrobě krabiček pro maminky.

Pohádkové rejdiště – bylo věnováno soutěžím družstev s pohádkovými náměty.

[nggallery id=675]

Meditace cestou duhy

[nggallery id=659]

Výroba obrázkůDěti z II. oddělení si v rámci výtvarné činnosti vytvořily roztomilé obrázky převážně s motivy zvířátek. Na jejich výrobu použily barevné výkresy, vlnitou lepenku, drátek a sádrové odlitky, které vybarvily akrylovými barvami.

[nggallery id=654]

Zvířata v ZOO přírodovědná soutěž

[nggallery id=651]

Odhalte tajemství života – Děti si v průběhu odpoledne vyzkoušely a zahrály hry zaměřené na smyslové vnímání.

[nggallery id=650]

Týden zapomenutých receptů probíhal od 17. 2. do 20.2. Ve školní kuchyňce jsme si společně uvařili méně známé recepty našich předků.

[nggallery id=648]

Srdíčkový den – nám posloužil k tomu, abychom si přiblížili únorové svátky – Den svatého Valentýna a Den sesterství.

[nggallery id=645]

Cvičení s overbally

[nggallery id=642]

Vesničky pro skřítky Skupinová práce patří v naší družině mezi nejoblíbenější činnosti dětí. Děti spolu komunikují a spolupracují na zábavných projektech. Tentokrát děti z I. a V. oddělení vyrobily  ze starých proložek na vajíčka vesničku pro skřítky.

[nggallery id=641]

Maškarní karneval Tradičně v lednu proběhl maškarní karneval. Děti opět zazářily v netradičních i tradičních maskách. Odpoledne plné her, soutěží a tance se všem moc líbilo.

Veselé obličeje – Výtvarná akce připomněla dětem blížící se družinový karneval. Malí výtvarníci lepili, stříhali,skládali a vznikly komické obličeje s maškarní tématikou.

[nggallery id=634]

Společná kompozice

Taneček přes dvě pekla Čertovskou diskotéku si děti užily 19. 12. 2013.

[nggallery id=625]

Stříbrné Vánoce zaťukaly na dveře školní družiny v předvánočním týdnu. V jednotlivých odděleních jsme si připomněli vánoční zvyky a tradice, ochutnali jsme cukroví a vyráběli přání.

[nggallery id=627]

Adventní dílny – 4. 12. 2013 si děti vyráběly vánoční dekorace.

Výroba čertů spojená s vernisáží – V týdnu od 25. do 29. 11. 2013 děti vyráběly čerty v různých podobách. Všichni zástupci čertí říše jsou vystaveni v přízemí školní družiny.

[nggallery id=608]

Vaření ve školní kuchyňce

[nggallery id=605]

Zdobení lampiónků

[nggallery id=607]

Malování na sklo – 7. 11. si v rámci výtvarné dílny vyzkoušely děti mramorování a malování na skleničky.

[nggallery id=596]

Halloweenská noc – Tradiční noc z 31. 10 na 1. 11 prožily děti z 3. B ve školní družině. Nechyběly hry, soutěže, občerstvení v podobě pizzy a večerní strašidelná pohádka. V pátek potom navštívily děti z družiny Centrum volného času na Vietnamské ulici. Zde pro ně byla připravená akce pod názvem „Dýňová slavnost“.

[nggallery id=591]

Safari den – se nesl v duchu soutěží, her a diskotéky se zvířecími maskami.

[nggallery id=590]

Vyrábíme puzzle – Děti si namalovaly na bílé puzzle obrázky, které je napadly. Puzzle si poskládaly a mohou je využít buď pro sebe, nebo jako dárek.

[nggallery id=586]

Společné bubnování – proběhlo za hojné účasti dětí v pátek 11.10. Využili jsme prvky dramatické výchovy a s hudebním doprovodem převyprávěli pohádku „O budce“. Komunikace prostřednictvím hudby se dětem líbila.

[nggallery id=585]

Netradiční olympiáda – spočívala v pěti neobvyklých disciplínách: hod do dálky pytlíkem od přezůvek, hod školní houbou do koše, štafetový běh se slabikářem a plyšákem, skok z místa s batohem a střelba do brány PET lahví.

[nggallery id=581]

Vlaštovkiáda – Děti si poskládaly papírové vlaštovky, vyzdobily si je vlastními výtvarnými motivy a při společných soutěžích si vyzkoušely jejich létací schopnosti.

[nggallery id=582]