ŠD akce – školní rok 2014/2015

Atletický trojboj – 11. 6. se utkali žáci na školním hřišti v běhu, skoku dalekém a hodu.

Kroužek jógy – probíhal jednou týdně v odpoledních hodinách v prostorách školní družiny. Malí jogíni si přes prázdniny odpočinou a v novém školním roce budou pokračovat.

Hledání volavky popelavé – Dne 15. 5. byla pro děti připravena na školním hřišti přírodovědná soutěž plná zajímavých i záludných otázek.

Pletení košíků z pedigu – probíhalo během celého měsíce dubna. Děti mohly k pletení využít přírodní i barevný pedig. Postupně vznikaly košíky různých tvarů a velikostí.

Malování na textil – se uskutečnilo v týdnu od 27. 4. do 30. 4. 2015. Děti si z domu přinesly trička, mikiny, tašky a pomocí šablon si vytvořily nové textilní modely.

Den zdraví a bezpečnosti – Souhrn kvízů byl zábavnou a přitažlivou formou zaměřen na upevnění znalostí žáků v oblasti správných stravovacích návyků, dopravní bezpečnosti, poskytnutí první pomoci a zdravovědy.

Výroba mýdel

Družinový karneval – Prostory družiny se opět po roce zahalily do kouzelné atmosféry karnevalových masek. Potkali se zde čarodějové, nadpřirozené bytosti, víly, princezny, zvířátka, tanečnice a mnoho dalších bytostí v převlecích. Děkujeme všem rodičům za spolupráci při přípravě karnevalu, za poskytnuté dárky do tomboly a sladkosti do bufetu.

Ukázky výrobků pro budoucí prvňáčky k zápisu

Kouzlo vánoc – bylo spojeno s posezením v jednotlivých odděleních. Připomněli jsme si tradice a zvyky, které se vztahují ke svátečnímu konci roku.

Vánoční soutěž s pohádkou

Vánoční dílny – Děti vyráběly v adventním čase vánoční dekorace.

Vaří celá družina – V týdnu od 24. 11. do 28. 11. 2014 jsme využili školní kuchyňku a každý den jsme si uvařili, upekli či ozdobili vánoční dezerty: kuličky Rafaelo, perníčky, bábovku, šohajky a studený dort.

Dárky seniorům

Halloween 2014 – Magická noc plná duchů, přízraků a vyřezávaných dýní proběhla ze čtvrtku 30. 10 na pátek 31.10. V pátek si děti ve školní družině díky strašidelným maskám vyzkoušely role svých tajemných hrdinů.

Sport nás baví – Hodinu plnou sportu, odhodlání, vytrvalosti a týmové spolupráce si děti užily na školním hřišti v pátek 10. 10 2014.