Recyklace odpadů

Ve školním roce 2023/2024 sbíráme použité baterie.

Naše škola je zapojena do projektu Recyklohraní.

recyklohraníRECYKLOHRANÍ je školní recyklační program organizovaný společnostmi ASEKOL s.r.o., ECOBAT, s.r.o., EKO-KOM, a.s. a EKOLAMP, s.r.o.

Cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů. V rámci tohoto projektu mohou žáci nosit do školy vybité baterie (max. rozměr baterie 9 x 5 cm, max. váha 1 kg) a drobné elektrozařízení (nenosit zářivky a žárovky).

Elektrozařízení větších rozměrů (např. PC, televizory, DVD přehrávače) budou vybírána jen po předchozí domluvě.

V rámci tohoto projektu je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobné elektrozařízení. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT jsou umístěny v přízemí pav. S.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Rodiče, i Vy se můžete do Recyklohraní zapojit. Máte-li doma vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče, věnujte je svým dětem. Zajistíte tak jejich recyklaci a svým dětem pomůžete získat body na nákup odměn.

4. ročník RECYKLOHRANÍ

K recyklaci
nebo dalšímu využití bylo celkem odevzdáno více než 23 000 ks použitých mobilních telefonů.

Téměř  74 tunzaba
použitých baterií a více než 1 200 tun
vysloužilého elektrozařízení.

ZŠ UKRAJINSKÁ

POUŽITÉ
BATERIE

VYSLOUŽILÉ
ELETROZAŘÍZENÍ

67 kg

749 kg

Nejlepší sběrači na ZŠ Ukrajisnká 2011/2012

1.4.B

2.1.A

3.7.A

Nejlepší sběrači byli odměněni pěknými cenami.

Děkujeme, že pomáháte šetřit životní prostředí!