Žákovská samospráva

V letošním školním roce jsme opět zřídili na naší škole žákovský parlament.

Činnost žákovského parlamentu 2023/2024

24.5. 2024 – Den bez batohů

Dne 24.5.2024 v pátek se na naší škole uskutečnil den bez batohů, ve světě známý jako “no backpack day”. Byla to druhá akce žákovského parlamentu. S radostí můžu říct, že se do akce zapojila většina žáků včetně některých učitelů. Žáci devátého ročníku chodili po třídách a hodnotili, který z žáků si přinesl věci v nejoriginálnějším předmětu. Byli jsme až příjemně překvapeni, jak byli studenti kreativní a nadšení. Brali si například nákupní vozík, kočárky, basu od piva, tabuli, přenosnou ledničku, auto a můžu pokračovat. Jsme rádi, že se akce vydařila a že ji vzali žáci vážně. Děkujeme učitelům, kteří nám umožnili akci uskutečnit, a žáci si můžou zapsat další vzpomínku na základní školu.

Za ŽP A. Netoličková, 9.B

foto: Den bez batohů | ZŠ UKRAJINSKÁ, Ostrava – Poruba (zsukrajinska.cz)

4.-8.3. 2024 – Týden v barvách

Tento týden byl pro naši školu velice zajímavý. Žákovský parlament si nejen pro žáky, ale také učitele, připravil týdenní akci, kde se měl každý obléct do jedné barvy, určené na daný den. Teprve nyní jsme zjistili, kolik odstínů vůbec existuje. ,,Zelená nebo žlutá?“ , ,,růžová nebo červená?“, nebylo třídy, která by se shodla pouze na jednom. Růžový den, zcela poslední barva naší akce, byl asi pro všechny nejzajímavější. Někteří kluci se této barvy ujali na výbornou a mimo růžového trička přišli také s růžovou čelenkou. Děti byly natolik kreativní, že si v barvách dne braly deštníky, plyšáky, sluneční brýle, kravaty, paruky a dokonce i plyšové overaly.

(Chtěli bychom tímto moc poděkovat všem zúčastněným, ale i žákovskému parlamentu, který akci navrhl a uskutečnil.)

Za ŽP A. Netoličková, 9.B

foto: Barevný týden | ZŠ UKRAJINSKÁ, Ostrava – Poruba (zsukrajinska.cz)

Zástupci školního parlamentu pro šk. Rok 2023/2024

4.A: Gorolová E., Chudejová H.

4.B: Habrnal Z., Nguyen Minh Khang

5.A: Smutný O., Jadavanová S.

6.A: Kurková J., Kostka D.

7.A: Sikorová M., Dostál T.

8.A: Honová V., Rajbovský P.

9.A: Lachová M., Neshoda K.

9.B: Žídková T., Netoličková A.

Obecné informace

Žákovská samospráva ZŠ Ukrajinská 1533

Náplň

1. Žáci se aktivně podílejí na chodu a životě školy.
  2. O svých námětech a přáních, které vycházejí z třídnických hodin a společných aktivit, informují vedení školy.
  3. S podporou vedení realizují akce, které s vedením školy projednali.

Volba žákovské samosprávy

1. Žáci jsou voleni svými třídními kolektivy na začátku školního roku
  2. Jsou voleni 2 zástupci ze 4.-9. tříd většinovou volbou
  3. Žák musí se svou funkcí souhlasit